شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

 درباره ی سبزوار دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار معرفی انجمن علمی علوم پزشکی  همایش و سمینار و جلسات علمی  سفرنامه و بازدید  کارگاه های آموزشی  پژوهشگران برتر انجمن  اخبار عمومی   آموزش روش تحقیق  مطالب علمی  وبسایت های علمی فرم ها و آیین نامه ها  اعضای انجمن علمی  هیئت مدیره ی انجمن علمی

کارگاه آموزشیHSEویژه دانشجویان علوم پزشکی(بهداشت حرفه ای,محیط,پرستاری )دردوره۲روزه ۱۲و۱۳اردیبهشت۱۳۹۶توسط انجمن علمی علوم پزشکی بهمراه صدور مدرک معتبر ازسوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی باحضور بیش از۳۰نفر از دانشجویان برگذارشد. شرح ادامه خبر در کانال تلگرامی ما:@meda_iaus_ac_ir

  به گزارش روابط عمومی انجمن علمی علوم پزشکی، آقای رضاشهابی بعنوان عضو کمیته ی داوری ۲ مجله با عنوان های فصلنامه پویش روانشناسی (علمی ترویجی)  و مجله دین و سلامت(علمی ترویجی) همکاری می نماید. همچنین همکاری وی در ۲ مجله ی نویدنو (علمی پژوهشی) و فصلنامه سلامت اجتماعی و اعتیاد(علمی ترویجی) در حال بررسی […]

اسلایدر   اعضای انجمن علمی علوم پزشکی به منظور برگزاری کنگره مشترک دانشجویی با کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دیدار کردند. در این دیدار که در مورخ ۴ مرداد در محل سالن کنفرانس معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، آقای دکتر الهامی راد (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار) […]

  پژوهشگران انجمن علمی علوم پزشکی با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مرکز تحقیقات کنسر و مرکز تحقیقات ژنومیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، پژوهشکده فناوری های نوین ابن سینا، مرکز تحقیقات سالمندی و مرکز تحقیقات سلولی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار این طرح را انجام می دهند. طرح ثبت دوقلو ها […]

  کمپین تحقیقاتی پژوهش در اعتیاد که از دی۹۴ (بامحوریت پرستاری و پیشگیری از اعتیاد) همکاری خود را آغاز نمود، مقالات خود را به کنگره بین المللی دانش اعتیاد(۲۴-۲۶ شهریور، مرکزهمایش های بین المللی رازی) ارسال کرد. لازم به ذکر است در صورت اکسپت شدن مقالات، چکیده ی آنها ایندکس ISI خواهند شد. چکیده ی […]

بایگانی برای شهریور, ۱۳۹۴

بازدید بازرسین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از دانشکده ی علوم پزشکی

بدون نظر

http://s6.picofile.com/file/8213484642/IMG_4057.JPG

رئیس انجمن علمی علوم پزشکی، از بازدید بازرسین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دانشکده ی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار خبر داد.

رضاشهابی افزود: این بازدید به منظور بررسی و ارزیابی امکانات و شرایط آموزشی دانشکده به منظور توسعه ی رشته ی پرستاری انجام شد.

رضاشهابی با بیان اینکه جناب آقای دکتر سید رضامظلوم نیز در این بازدید حضور داشتند، افزود: جناب آقای دکتر سیدرضا مظلوم در مورخ ۲۰ آبان میزبان دانشکده ی علوم پزشکی به عنوان مدرس کارگاه پرستاری مبتنی بر شواهد می باشند و ایشان آمادگی کامل خود را در خصوص همکاری های بیشتر با انجمن علمی علوم پزشکی عنوان نمودند.

(بیشتر…)


ثبت نام کاندیدای اولین دوره انتخابات کانون فرهنگی اجتماعی کوثر علوم پزشکی

بدون نظر

آغاز ثبت نام کاندیدای انتخابات کانون فرهنگی اجتماعی کوثر علوم پزشکی

به منظور ثبت نام به دفتر انجمن علمی علوم پزشکی مراجعه نمایید.

آخری مهلت ثبت نام: ۱۵ مهر

تاریخ انتخابات: یکشنبه ۱۹ مهر (ساعت ۹ الی ۱۲) و دوشنبه ۲۰ مهر (ساعت ۹ الی ۱۲)

کانون فرهنگی اجتماعی کوثر علوم پزشکی زیر نظر دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه فعالیت می نماید.


تبریک سال تحصیلی جدید

بدون نظر

باسمه تعالی

طَلَبُ العِلمِ فَریضَهٌ عَلى کُلِّ مُسلِمٍ أَلا إِنَّ اللّه‏َ یُحِبُّ بُغاهَ العِلمِ

 طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جویندگان دانش را دوست دارد. (مصباح السریعه، ص ۱۳)

دانشجویان عزیز، استادان معزز و همکاران گرامی

قسم به قلم و آنچه می نویسد و سپاس آنرا که به بشر قدرت تفکر و اندیشه عنایت فرمود و زمینه پیشرفت و تعالی او را فراهم نمود.

آغاز سال تحصیلی و شروع دلنشین درس و دانشگاه را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان عزیز دانشکده ی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار و به ویژه دانشجویان جدیدالورود که برای نخستین بار به محیط مقدس دانشگاه گام نهاده اند صمیمانه تبریک گفته و انشاالله اراده ی خویش را در جهت پیشرفت و بالندگی در عرصه های علم و معرفت استوار نموده، راسخ و ثابت قدم در جهت فراگیری علم و دانش همت خویش را به کار بسته و خود را مجهز به سلاح تقوا و پایداری نموده تا بتوانید پس از دانشگاه چرخ های علمی و مدیریتی میهن عزیزمان ایران اسلامی را به نحو مطلوب پیش ببرید.

برای همگان از درگاه خداوند متعال، دستیابی به مدارج عالی علمی، توام با موفقیت، بهورزی و سعادت خواهانم.

رضاشهابی

دبیر انجمن علمی علوم پزشکی ۲۳ شهریور ۱۳۹۴


کتاب عضو هیأت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، منتخب جشنواره‌ی علوم پزشکی لقمان حکیم شد

بدون نظر

 

 

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از منتخب‌شدن کتاب عضو هیأت‌علمی این دانشگاه در جشنواره‌ی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «لقمان حکیم» شد.

علی‌اکبر شفیعی گفت: در دومین جشنواره‌ی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، کتاب دکتر احمد مظفری‌جوین؛ عضو هیأت‌علمی واحد سبزوار با عنوان «آموزش کالبدشناسی پزشکی» به‌عنوان اثر منتخب جشنواره معرفی از طی مراسمی از وی تقدیر شد.

وی با بیان اینکه کتاب تألیفی، کتاب ترجمه، طرح پژوهشی، سال انتشار نخستین چاپ، وسعت طیف کاربران، رعایت قوانین نشر دانشگاه آزاد اسلامی، ناشر، ویژگی‌های ظاهری کتاب و کمیت و کیفیت رفرنس‌ها از جمله شاخص‌های انتخاب کتاب برتر در جشنواره‌ی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی هستند افزود: کتاب آموزش کالبدشناسی پزشکی با هدف آموزش واژگان کالبدشناسی و آشنایی با اصطلاح‌های ریخت‌شناسی و کالبدشناختی و نیز آشنایی با مبانی جنین‌شناختی بافت‌ها و اندام‌های بدن تألیف شده است.

مدیر روابط‌‌عمومی واحد سبزوار با اشاره به کارنامه‌ی درخشان دکتر مظفری‌جوین در زمینه‌ی فعالیت‌های علمی گفت: ایشان دارای مدرک دکتری تخصصی علوم جانوری-جنین‌شناسی/ علوم سلولی تکوینی تاکنون بالغ بر ۲۵ تألیف و ترجمه در زمینه‌های تخصصی بیولوژی سلولی مولکولی و سلولی تکوینی، مبانی تغذیه، فیزیولوژی تولید مثل، فیزیولوژی جفت انسان، کالبدشناسی و دانشنامه‌ی بهداشت خانواده داشته است.

استاد نمونه‌ی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، شاعر برگزیده‌ی کنگره‌ی شعر توحیدی و همایش نجوا با خدا، عضو نویسندگان جهان اسلام به زبان عربی، عضویت در شورای پژوهش سلامت دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت مؤسسه‌ی علمی-فرهنگی جهانکده، از جمله افتخاراتی است که دکتر احمد مظفری‌جوین در کارنامه‌ی خود دارد.

دومین جشنواره‌ی علوم پزشکی لقمان حکیم با هدف ارتقاء روحیه‌ی رقابتی در میان اعضاء هیأت‌علمی سراسر کشور و تشویق ایشان به ارائه‌ی خدمات ارزنده‌ی آموزشی، نوآوری در عرصه‌های علمی و نهادینه‌ساختن فرهنگ پژوهش و برنامه‌ریزی در میان اعضاء هیأت‌علمی، شهریورماه سال جاری به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی برگزار شد.

 

منبع: روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار


حضور دبیر انجمن علمی علوم پزشکی در سمینار بیماری اسهال در شهرستان بردسکن

بدون نظر

http://s3.picofile.com/file/8211461584/DSC_%DB%B0%DB%B5%DB%B1%DB%B1.JPG

 

روابط عمومی انجمن علمی علوم پزشکی از حضور دبیر انجمن علمی علوم پزشکی در سمینار بیماری های اسهال شهرستان بردسکن خبر داد.

رضاشهابی در حاشیه این سمینار که توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسکن در محل اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد افزود: در این سمینار به بحث در خصوص بیماری های اسهال، علت بیماری اسهال، درمان، تشخیص های آزمایشگاهی و مراقبت های پرستاری در بیماری اسهال پرداختند.

وی با بیان اینکه در این سمینار از پزشکان متخصص شهرستان و مشهد دعوت شده بود، افزود: سال ۱۳۹۳ در کشور ایران ۲۰ میلیون اسهال گزارش شده است که از این میان منجر به مرگ ۱۵۰۰ نفر شده است. و در این میان بیش از ۸۰% مرگ ها در کودکان زیر ۲ سال بوده است.

رضاشهابی گفت: در آمریکا در سالانه ۱۰۰ میلیون اسهال گزارش می شود که در بیش از ۵۰% مواد آن باعث افت عملکرد در فرد شده است و ۲۵۰ هزار بستری در سال بعلت اسهال در آمریکا رخ می دهد. ۵ هزار فوت بعلت اسهال در آمریکا حاکی از اهمیت این بیماری می باشد که طبق آخرین گزارش از وزارت بهداشت آمریکا ، در سال بیش از ۲۰ میلیارد دلار صرف بیماری های اسهالی و درمان آن می شود.

این سمینار در روز جمعه ۲۰ شهریور ۹۴ برگزار شد.


عضویت سه عضو هیأت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در کارگروه‌های تخصصی شهرداری شهرستان

بدون نظر

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از عضویت سه عضو هیأت‌علمی این دانشگاه در کارگروه‌های تخصصی شهرداری شهرستان خبر داد.

علی‌اکبر شفیعی با بیان اینکه این احکام به امضاء دکتر محمّدعلی طالبی؛ شهردار سبزوار رسیده است گفت: طی حکمی دکتر احمد مظفری‌جوین به عضویت کارگروه تخصصی سلامت و محیط زیست شهرداری شهرستان منصوب شده است.

وی افزود: طی احکام دیگری، سیّداحمد حسینی به عضویت کارگروه تخصصی حقوقی و املاک و احمد حیدری به عضویت کارگروه تخصصی عمران و توسعه‌ی شهری شهرداری سبزوار در آمده‌اند.

مدیر روابط‌عمومی واحد سبزوار، هدف از تشکیل کارگروه‌های تخصصی شهرداری شهرستان را فراهم نمودن بستری مناسب برای تصمیم‌سازی و استفاده از فکر و اندیشه‌ی مدیران و متخصصان عنوان کرد و گفت: این کارگروه‌ها قصد دارند با تکیه بر خرد جمعی و پرهیز از فردگرایی، در جهت افزایش تعامل و همفکری سایر اعضاء صاحبنظر شهرستان، در جهت رشد و توسعه‌ی سبزوار فعالیت کنند.

 

منبع: روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار


آمپول، انتخاب اول بیماران ایرانی

بدون نظر

 

با سواد و بی‌سواد ندارد. هنوز هم خیلی‌هایمان گمان می‌کنیم داروهای تزریقی خیلی سریع تر از داروهای خوراکی، جواب می‌دهد و همین فرهنگ رایج، حالا کشور ما را در فهرست پرمصرف‌ترین داروهای تزریقی جهان قرار داده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم، محبوبیت عجیب انواع آمپول‌ها در ایران، باعث شده براساس آمارهای سازمان غذا و دارو، تقریبا ۴۰ تا ۴۵ درصد اقلام دارویی تجویز شده در نسخه‌ها توسط پزشکان، در رده داروهای تزریقی باشد و البته این آمار، بجز داروهای تزریقی ای است که خود بیماران به صورت داروهای بدون نسخه از داروخانه‌ها تهیه می‌کنند.

(بیشتر…)


وزیر بهداشت در مواضع خود نسبت به جامعه پرستاری تجدید نظر کند

بدون نظر

وزیر بهداشت در مواضع خود نسبت به جامعه پرستاری تجدید نظر کند

 

اظهارات وزیر بهداشت در مجلس شورای اسلامی در مورد پرستاران منجر به رنجش خاطر دوباره پرستاران شد.

وزیر بهداشت که برای ارائه گزارش عملکرد خود راهی مجلس شده بود با اظهار نظری که درباره قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری کرد دوباره خبرساز شد.

به گزارش سلامت نیوز پرستاران سراسر کشور طی نامه ها و پیامهایی که به سلامت نیوز فرستادند خواستار درج اعتراض خود شدند که در این میان نظام پرستاری دو استان یزد و مشهد با ارسال بیانیه از این اظهارات ابراز تاسف کردند.

(بیشتر…)


Reviews in Clinical Medicine

بدون نظر

احتراما به استحضار می رساند مجله Reviews in Clinical Medicine آمادگی خود را جهت چاپ انواع مقالات مروری  Systematic Review, Narrative Review, Meta analysis  در تمام زمینه های بالینی اعلام می نماید.

از اساتید محترم، دانش پژوهان، محققین و دانشجویان گرامی دعوت می شود مقالات خود را از طریق وب سایت مجله جهت بررسی و چاپ ارسال نمایند.
به اطلاع می رساند این مجله در نمایه های
EBSCO, DOAJ, SID, Google Scholar, Magiran Chemical Abstracts, نمایه می شود.

آدرس دفتر مجله: مشهد، بیمارستان قائم(عج)-ساختمان کتابخانه- طبقه همکف- مرکز توسعه تحقیقات بالینی
تلفن: ۳۸۰۱۲۲۹۷
آدرس سایت: http://rcm.mums.ac.ir
ایمیل: jrcm@mums.ac.ir

با آرزوی موفقیت روزافزون
دکتر حمید رضا کیانی فر
سر دبیر مجله RCM


گلستان ایران، بیابان می شود

بدون نظر

گلستان ایران، بیابان می شود

 

محروم کردن گلستان از داشتن صنعت در دولت های گذشته موجب شد تمام اتکای گلستانی ها بر روی کشاورزی باشد، امری که تهدیدی جدی برای منابع آبی به شمار می رود. براساس آمارها ۹۸ درصد منابع آب زیرزمینی استان در حال استحصال است که بیش از ۸۰ درصد آن به مصرف کشاورزی با راندمان ۳۵ تا ۴۰ درصد می رسد. زین پس دیگر نباید مردم استان های کویری کشور، به آب و هوا و طبیعت گلستان غبطه بخورند چون دیری نیست که گلستان ایران، تبدیل به بیابان شود.

(بیشتر…)


مرگ مرد ۵۰ ساله نیکشهری در نبود پزشک و امکانات اورژانس

بدون نظر
مرگ مرد ۵۰ ساله نیکشهری در نبود پزشک و امکانات اورژانس
مرگ مرد ۵۰ ساله نیکشهری به سبب نبود پزشک جراح و کمبود امکانات خودروی اورژانش بازتاب فراوانی را در سیستان و بلوچستان به راه انداخته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، روز یکم شهریورماه بود که علیرضا چاکرزهی سوار بر خودروی سواری اش در ۵ کیلومتری محور نیکشهر به چابهار دچار سانحه تصادف شد و به سبب تاخیر در رسیدن ماشین اورژانس، توسط افراد محلی برای حفظ جانش به بیمارستان ۲۲ بهمن منتقل شد، این تاخیر، نبود امکانات استاندارد در ماشین اورژانس و نبود پزشک جراح آن هم در مکانی به نام بیمارستان ثانیه های آخرین مرگش را رقم می زد.


پزشکیان:با ولخرجی نمی توان بهداشت و درمان را تقویت کرد/شهریاری:سلامت مردم در رأس امور است

بدون نظر

پزشکیان:با ولخرجی نمی توان بهداشت و درمان را تقویت کرد/شهریاری:سلامت مردم در رأس امور است

 

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی امروز با حضور در مجلس، گزارشی از طرح تحول سلامت بعد از گذشت ۴۶۵ روز از آغاز آن ارائه کرد که البته در واکنش به این گزارش،حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی -نایب رئیس مجلس شورای اسلامی،دکتر مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و دکتر حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز اظهارنظر کردند.

(بیشتر…)


ابوترابی فرد: یک چهارم بودجه کشور برای حوزه سلامت

بدون نظر

http://media.mehrnews.com/old/Larg1/1392/05/22/IMG20511317.jpg

 

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: مدعی نیستیم که وضع حوزه بهداشت خوب است اما اگر درصدد حل مشکلات هستیم باید به آن کمک کنیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ دکتر قاضی زاده هاشمی پس از سخنان پزشکیان به عنوان منتقد عملکرد این وزارتخانه در صحن علنی مجلس افزود: ما با کمک مجلس و در شرایط نداری اقدامات خود را انجام داده ایم.

اختلاف دریافتی پزشکان مربوط به این دوره نیست

(بیشتر…)


اورژانس های شلوغ و بیماران سرگردان

بدون نظر

اورژانس های شلوغ و بیماران سرگردان

 

 

یکی از پرسنل درمانی از کمبودهای اورژانس می گوید؛ ازاینکه تا دلت بخواهد در اورژانس انترن و رزیدنت رفت و آمد دارند اما هر پرستار باید از ۹بیمار مراقبت کند. بی تعارف می گوید: کارمان آنقدر زیاد است که به بیماران خوب رسیدگی نمی کنیم.می گوید: اورژانس بیشتر به یک بخش بستری شبیه شده و استادان اجازه بستری شدن بیمار در بخش های تخصصی را نمی دهند.ما اینجا مریضی داریم که سه ماه است در اورژانس بستری است.اگر مریضی به دو متخصص نیاز داشته باشد ،مثلا عفونی و مغز و اعصاب ،به هیچ یک از این دو بخش نمی رود و پزشکان متخصص هر روز دراورژانس او را ویزیت می کنند.مشکل دیگری هم که داریم این است که بیمار بدحال را به بخش نمی برند،اعتقادشان بر این است که یا در اورژانس خوب می شود یا نه! از پزشک متخصص مقیم اورژانس که می پرسم می گوید :پزشک مقیم داریم ولی دو پزشک برای ۱۰۰بیمار !

(بیشتر…)


پرستار زن در شیراز سر خود را تراشید

بدون نظر

http://www.hammihan.com/users/status/original/HM-20132267516308839281390047280.3229.jpg

به گزارش ایرنا،روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز یکشنبه اعلام کرد: در راستای همدردی و همسویی با کودک خردسال مبتلا به بیماری سرطان، یکی از پرستاران زن شاغل در واحد شیمی درمانی اطفال درمانگاه امام رضا(ع)، موهای سر خود را تراشید.
این اقدام نمادین تاثر مسئولان و سایر همکاران شاغل در بخش مذکور را در برداشته است.

این پرستار در رابطه با اقدام خود اظهارداشت: انجام این اقدام خودجوش بی شک تاثیر مهمی در روحیه والدین بیمار و تسریع روند درمان بیمار خواهد داشت و این عمل تا همیشه در پرونده ذهنی کودک ذکر شده جاودانه خواهد ماند.
از اقدام این پرستار برای ایجاد حس همدردی و انسان دوستی که در پی داشته در درمانگاه امام رضا(ع)، تقدیر شد.
اواخر بهمن ماه ؟؟ محمد علی محمدیان، معلم مریوانی برای ابراز همدردی با دانش آموزش که در پی یک بیماری کچل شده بود، موهای خود را تراشید که بازتاب وسیعی در جامعه داشت.

 


پاورپوینت آموزشی Spss

بدون نظر
پاورپویت آموزش نرم افزار Spss:

راهنمای بالینی پرستاری مبتنی بر شواهد

بدون نظر

منبع بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد